3 Sposoby na zmęczone oczyNasze oczy często są narażone na szereg czynników, które bardzo źle na nie wpływają. Ciągła praca przed komputerem, monitorem, oglądanie telewizji, długotrwałe czytanie lub czynniki zewnętrzne sprawiają, że nasze oczy swędzą i są zaczerwienione. Warto w takich sytuacjach wesprzeć je i pokrzepić. Poznajcie 3 świetne sposoby na zranione i zmęczone oczy.

1. OKŁAD Z MLEKA 

Podgrzej szklankę mleka półtłustego - powinno być ciepłe, a le nie gorące. Namocz dwa gaziki w mleku i połóż na oczy, a na nich płatki kosmetyczne. Okład trzymaj na oczach ok 15 min.


2. CODZIENNA GIMNASTYKA
Pomrugaj energicznie oczami przez 30 sekund. Następnie zamknij je kilka razy mocno i ściśnij. Otwórz i znów pomrugaj. Na koniec popatrz w jakiś odległy punkt, najlepiej w zieleń za oknem, przez 2-3 minuty. Całą serię powtórz jeszcze dwa razy.

3. ZIMNE KOMPRESY

 Żelowe okulary włóż do lodówki na godzinę. Następnie nałóż schłodzone na oczy i pozostaw na 10-15 minut. Zamiast okularów można użyć małych łyżeczek. Schłódź je w lodówce przez pół godziny i przykładaj do powiek.Tagi: oczy, zmęczony oczy, jak wspomóc oczy, sposoby na zmęczone oczy, spuchnięte oczy, jak pomóc zmęczonym oczom, ociężałe oczy, swędzące oczy, zaczerwienione oczy,

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Łatwe przeliczanie produktów

Schab w sosie koperkowo-marchewkowym

Andrzejki i wróżby andrzejkowe