5 błędów, jakie popełniamy myjąc zęby

Choć mycie zębów wydaje się być bardzo prostą czynnością, to w praktyce okazuje się, że nie robimy tego jak należy.


Nie właściwy sposób mycia sprawia, że nasze zęby i dziąsła są narażone na próchnicę i paradontozę. Skutkiem czego musimy często chodzić do stomatologa, a wszyscy wiemy, że takie wizyty nie nalezą do najprzyjemniejszych.

Oto główne błędy, które popełniamy:

1. MYJEMY ZĘBY ZA KRÓTKO

Większość ludzi zęby myje około 45 sek.Prawidłowym czasem jest 3 minuty, tak zalecają dentyści. W pośpiechu szczotkujemy zęby tylko z przodu, zapominając o pozostałych.

2. POMIJAMY JĘZYK

Nie wszyscy są świadomi, że prawidłowa higiena jamy ustnej to również dokładne mycie języka, policzków i dziąseł. Namnażają się tam bakterie, które trzeba usunąć.

3. UŻYWAMY ZA DUŻO PASTY

Nie musimy pokrywać pastą całej szczoteczki, wystarczy, jeśli znajdzie się na niej 1-2 cm środka. Zbyt duża ilość pasty sprawia, że piana zasłania nam zęby i nie czyścimy ich dokładnie. Poza tym zamiast skupić się na samym myciu, więcej czasu poświęcamy na wypłukiwanie.

4. NIE PATRZYMY W LUSTRO


Dentyści zalecają, aby zawsze przy myciu zębów patrzeć w lustro. Patrząc w lustro robimy to dokładniej. Na bieżąco kontrolujemy co robimy i widzimy, które zęby zostały oczyszczone.

5. RZADKO ZMIENIAMY SZCZOTECZKĘ

Szczoteczkę należy zmieniać co 3 miesiące, wówczas będzie spełniała swoje funkcje. Natomiast po każdej infekcji jamy ustnej, należy niezwłocznie kupić nową szczoteczkę.

Wszystkie te zalecenia przekazał mi mój dentysta. Nie myślałam do tej pory, że to wszystko jest takie ważne i ma bardzo szczególny wpływ na zdrowie dziąseł i zębów.


Tagi:mycie zębów, zęby, dziąsła, szczotkowanie zębów, jak myć zęby, błędy przy myciu zebów

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Łatwe przeliczanie produktów

Schab w sosie koperkowo-marchewkowym

Andrzejki i wróżby andrzejkowe