Fajny dramat historyczny

PAN I WŁADCA: NA KRAŃCU ŚWIATA

Ostatnio oglądałam bardzo ciekawy film, który tak mnie wciągną, że mimo zmęczenia i znużenia musiałam obejrzeć go do samego końcu. Jest to film o morskich przygodach marynarzy. Większość akcji dzieje się na wodzie, na statku, który ma silnego i walecznego kapitana, a za nim mocna i zawsze oddana załoga.


Kapitan Jack Aubrey to charyzmatyczny wilk morski, który  cieszy się szacunkiem wśród swojej załogi. Jest on kapitanem angielskiego okrętu HMS "Surprise"wypływającego na misję, która z góry skazana jest na porażkę. Mają oni stoczyć walkę z silnym i bezwzględnym przeciwnikiem. Film jest doskonałym obrazem walki, tak na prawdę nad swoimi słabościami i niedoskonałości. Pokazuje, że dopóki jest wola i serce do walki, nic nie jest stracone, choć czasem, żeby wygrać potrzebne są ofiary. Mimo tych przeciwności i bezwzględności, marynarze nigdy nie zapominali o tym, by być szlachetnym i wiernym swoim ideałom i zasadom.

Bardzo polecam mocny film dal silnych ludzi, dodatkowym atutem jest obsada. Głównym bohaterem, kapitanem Jackiem jest Russell Crowe.

Tagi: film z 2003 roku, najlepszy dramat historyczny, fajny film

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Łatwe przeliczanie produktów

Schab w sosie koperkowo-marchewkowym

Andrzejki i wróżby andrzejkowe