Domowe porady w kuchni

Chciałabym podzielić się z wami kilkoma fajnymi trikami, które będą pomocne przy pracach kulinarnych. Czasem nie wiemy ile czasu możemy produkt przechowywać, czym możemy coś zastąpić lub co zrobić, żeby jedzenie było smaczniejsze. Poczytałam, popytałam i się nieco dowiedziałam.
Zapoznałam się z kilkoma poradami, które sama także wdrożyłam we własnej kuchni.
Na pewno znajdziecie rozwiązanie na nurtujące problemy. Oto kilka z nich.


                                                         KISZONE WARZYWA

 Aby owoce i warzywa w trakcie kiszenia nie zmiękły zbytnio, należy dno naczynia, w którym będą się kisiły, wyłożyć umytymi i osączonymi liśćmi czarnej porzeczki, winogron, dębu lub wiśni. Trzeba także przykryć nimi produkty.


                                                         GDY BRAK PROSZKU DO PIECZENIA

Gdy przygotowujemy ciasto, może zdarzyć się, że zabraknie nam proszku do pieczenia, który jest ważnym składnikiem wielu wypieków. Warto wiedzieć, że z powodzeniem można zastąpić go odrobiną koniaku lub rumu czy wódki.Wystarczą 2 łyżeczki tego trunku, aby ciasto wyszło pulchnie.





                                                               PANIERKA DO RYBY

Gdy przyrządzamy na obiad rybę smażoną, przygotowujemy do niej panierkę. Warto zrobić taką pyszną, specjalną.  Mieszamy ze sobą jajka, bułkę tartą i starty żółty ser. Przed włożeniem na patelnię solimy i skraplamy cytryną. rybka jest wtedy soczysta i nie ma brzydkiego zapachu.





                                                                ZAMRAŻANIE

Często na pewno zastanawiacie jak długo można coś przechowywać w zamrażarce. Ile dni czy miesięcy. Czas przechowywania zależy od rodzaju produktu. Oto podstawowe zasady.
Ryby i ciasta - 6 miesięcy
sery i mięso - 8 miesięcy
warzywa i owoce - 12 miesięcy






                                                                DOMOWE PIECZYWO

Przygotowując domowy chleb, warto nieco urozmaicić jego smak. Dodać możemy do ciasta różne składniki: pestki dyni, nasiona słonecznika, kminek, oregano, rozdrobnione suszone warzywa lub owoce. Chleb warto upiec na zakwasie, wtedy dobrze wyrośnie i będzie smaczny.





                                                             NALEŚNIKI


Jeśli chcemy, aby naleśniki były delikatne, lekkie i smaczniejsze, część mleka warto zastąpić wodą gazowaną. Najlepiej połowa mleka i połowa wody. Łatwiej będzie można je zwijać. Po zmiksowaniu ciasta dobrze jest odczekać 15 minut zanim zaczniemy smażyć.













Tagi: porady, domowe porady, naleśniki, zamrażanie, chleb, ryby, warzywa, kiszonki, proszek do pieczenia

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Prezent dla męża - pomysły

Andrzejki i wróżby andrzejkowe

Fajny film animowany